Miasto Komiksów
Finał 2012
Komiksy powstałe podczas warsztatów będzie można podziwiać na wielkoformatowych planszach rozmieszczonych w rożnych miejscach Stalowej Woli.


Uroczyste otwarcie galerii komiksów będzie miało miejsce 4 sierpnia 2012r.

Gwiazdą wieczoru będzie L.U.C. z projektem „Kosmostumostów”. To jeden z pierwszych albumów muzycznych, który powstaje równolegle z komiksem. Dodatkowo w niespotykany dotąd sposób kreuje odrealniony mikroświat odnosząc się do konkretnego miasta, wychodząc w jego przestrzeń poprzez murale i akcje ambientowe. Płyta opowiada w fabularny przygodowy sposób o autentycznej przemianie szarego zakompleksionego człowieka w zdeterminowanego i nagradzanego twórcę znanego dziś jako L.U.C. Wszystko to przez pryzmat baśniowo ukazanego Miasta Stumostów - Wrocławia, który faktycznie odegrał kluczową rolę w życiu artysty odmieniając jego życie w niewiarygodny sposób. Na roztańczonej płycie niosącej uniwersalny, filozoficzny przekaz o ludzkim powołaniu, jako postaci wystąpiły wyjątkowe osobowości miasta z najróżniejszych środowisk m.in. Waldemar Kasta, Mesajah, prof. Jan Miodek, Trzeci Wymiar, Natalia Grosiak, Leszek Cichoński, Cezary Studniak i P.Fairweather.

Występom live towarzyszyć będą niezwykle oryginalne, specjalnie przygotowane „komiksowe’ wizualizacje nawiązujące w prostej linii do warstwy tekstowej i klimatu płyty Kosmostumostów. Ich autorem jest utalentowany rysownik Grzegorz Przybyś. Rysunki wraz z muzyką będą tworzyć jeden z pierwszych w Polsce komiksowych spektakli muzycznych.


Projekt: „Stalowa Wola- Miasto Komiksów” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
O Projekcie Edycje Kontakt Fotorelacje Program Sponsorzy